Košarkaši Zvezde poslije neviđene drame poraženi

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Beogradu ekipu Barselone rezultatom 99:94 (28:17, 15:23, 14:25, 27:19, 15:10) u meču 16. kola Evrolige.

Košarka 30.12.2022 | 21:50

Meč je u regularnom delu završen rezultatom 84:84. Utakmici je odigrana u dvorani "Aleksandar Nikolić" pred više od 7.000 navijača.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Nemanja Nedović i Filip Petrušev, koji su postigli po 24 poena. Luka Mitrović je postigao 18 poena, a Ognjen Dobrić je ubacio 14. Kod gostiju, najbolji je bio Tomaš Satoranski sa 19 poena, dok je Kori Higins ubacio 15, a Aleks Abrines 14. Nikola Mirotić je postigao 12 poena, a Sertač Sanli i Jan Veseli su dodali po 10. Srpski košarkaš Nikola Kalinić je ubacio sedam poena.

Jedan od najboljih košarkaša Crvene zvezde Luka Vildoza se povredio u petom minutu, pošto se uhvatio za zadnju ložu. On se potom presvukao i nije ulazio u igru, a bodrio je saigrače sa klupe za rezerve.

Na ovom meču za Zvezdu nije igrao Fakundo Kampaco, koji još nije registrovan za "crveno-bele" u Evroligi. Crvena zvezda ima po osam pobeda i poraza u Evroligi, dok Barselona ima skor 11/5.

"Crveno-beli" će u narednom kolu Evrolige, šestog januara naredne godine gostovati Valensiji, dok će Barselona dan ranije na svom terenu dočekati Virtus. Barselona je bolje ušla u meč i povela na startu prve četvrtine 10:4.

Gosti su nastavili sa boljom igrom u nastavku meča, a u osmom minutu bilo je 25:16 za Barselonu, dok je u međuvremenu Zvezda ostala bez Vildoze, koji se povredio u petom minutu. Katalonski klub je prvu četvrtinu dobio rezultatom 28:17 zahvaljujući odličnoj igri Satoranskog.

(Tanjug   Foto:Starsport)