Кошаркаши Црвене звезде бољи од Борца

- Кошаркаши Црвене звезде победили су данас на свом терену екипу Борца резултатом 86:57 (23:13, 22:24, 20:8, 21:12) у мечу 12. колу регионалне АБА лиге.

Кошарка 25.12.2022 | 18:47

На овој утакмици за Црвену звезду је дебитовао Аргентинац Факундо Кампацо, који је пре неколико дана појачао српског и регионалног шампиона.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Огњен Добрић са 15 поена.

Филип Петрушев и Бен Бентил су додали по 13, а Кампацо  је убацио 11 поена уз три скока и пет асистенција. Он је на терену провео скоро 20 минута. Код гостију, најбољи је био Хантер Хејл са 17 поена.

"Црвено-бели" ће у наредном колу другог јануара 2023. године гостовати Сплиту. Борац ће у 13. колу АБА лиге 30. децембра дочекати Будућност.

Црвена звезда има скор од десет победа и један пораз уз меч мање. Борац има учинак од три тријумфа и девет пораза.

Црвена звезда је добро ушла у меч, а у петом минуту уследиле су овације са трибина за ново појачање Факунда Кампаца, који је дебитовао за "црвено-беле". Домаћи тим је прву четвртину добио резултатом 23:13.

Кошаркаши Црвене звезде су одржавали двоцифрено вођство, а највећу предност домаћи тим имао је у 17. минуту (41:26). Кошаркаши Борца су заиграли ангажованије у финишу првог полувремена, које је Звезда добила резултатом 45:37.

Гости су у 24. минуту пришли на минус четири (48:44), а онда је уследила серија Звезде од 17:1 за 65:45. Црвена звезда је у последњој четвртини увећала предност и заслужено је стигла до убедљиве победе.

(Тањуг Фото: Тањуг)