Košarkaši Crvene zvezde bolji od Borca

- Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu ekipu Borca rezultatom 86:57 (23:13, 22:24, 20:8, 21:12) u meču 12. kolu regionalne ABA lige.

Košarka 25.12.2022 | 18:47

Na ovoj utakmici za Crvenu zvezdu je debitovao Argentinac Fakundo Kampaco, koji je pre nekoliko dana pojačao srpskog i regionalnog šampiona.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 15 poena.

Filip Petrušev i Ben Bentil su dodali po 13, a Kampaco  je ubacio 11 poena uz tri skoka i pet asistencija. On je na terenu proveo skoro 20 minuta. Kod gostiju, najbolji je bio Hanter Hejl sa 17 poena.

"Crveno-beli" će u narednom kolu drugog januara 2023. godine gostovati Splitu. Borac će u 13. kolu ABA lige 30. decembra dočekati Budućnost.

Crvena zvezda ima skor od deset pobeda i jedan poraz uz meč manje. Borac ima učinak od tri trijumfa i devet poraza.

Crvena zvezda je dobro ušla u meč, a u petom minutu usledile su ovacije sa tribina za novo pojačanje Fakunda Kampaca, koji je debitovao za "crveno-bele". Domaći tim je prvu četvrtinu dobio rezultatom 23:13.

Košarkaši Crvene zvezde su održavali dvocifreno vođstvo, a najveću prednost domaći tim imao je u 17. minutu (41:26). Košarkaši Borca su zaigrali angažovanije u finišu prvog poluvremena, koje je Zvezda dobila rezultatom 45:37.

Gosti su u 24. minutu prišli na minus četiri (48:44), a onda je usledila serija Zvezde od 17:1 za 65:45. Crvena zvezda je u poslednjoj četvrtini uvećala prednost i zasluženo je stigla do ubedljive pobede.

(Tanjug Foto: Tanjug)