Аргентина првак свијета

- Финале Мундијала у Катару између фудбалских репрезентација Аргентине и Француске почело је у 16 сати на стадиону "Лусаил" у Дохи. Пенали одлучују свјетског првака.

Фудбал 18.12.2022 | 18:56

Аргентина у предности код извођења пенала 4:2.

Након што је Меси постигао трећи гол за Аргентину, недуго затим је свиран пенал за Французе и резултат је поново изједачен 3:3.

- Фудбалске репрезентације Аргентине и Француске играју продужетке у финалу Мундијала у Катару, након што је резултат после 90 минута 2:2.

Аргентинци су водили 2:0, головима Лионела Месија у 23. из пенала и Анхела Ди Марије у 36. минуту, да би изједначења Французима донео Килијан Мбапе, прво из пенала у 80. минуту, а затим још једним поготком два минута касније.

Крај регуларног дијела утакмице - Аргентина - Француска 2:2.

Одмах након тога услиједило је изједанчење 2:2.

У 79 из пенала Французи смањили резултат на 2:1. Мбапе погађа!

Почело друго полувријеме.

Оба тима се боре за трећу титулу у историји, Аргентинци прву од 1986. године, док Французи бране трофеј освојен пре четири године у Москви.

Аргентина игра у саставу: Мартинез - Молина, Ромеро, Отаменди, Таљафико - Де Пол, Фернандез, Мекалистер - Ди Марија, Меси, Алварез.

За Француску наступају: Лорис - Кунде, Варан, Упамекано, Т. Ернандез - Чуамени, Рабио, Гризман - Дембеле, Мбапе, Жиру.

Фудбалска репрезентација Аргентине повела је у финалу Мундијала против Француске 2:0 поготком Анхела Ди Марије у 36. минуту.

Први гол постигао је Лионел Меси у 23. минуту из пенала, након што је претходно Усман Дембеле срушио Ди Марију.

Ди Марија је постао први фудбалер у историји Аргентине који је постигао гол у финалима Копа Америка и Светског првенства, јер је прошле глодине постигао погодак за титулу шампиона Јужне Америке.