Argentina prvak svijeta

- Finale Mundijala u Kataru između fudbalskih reprezentacija Argentine i Francuske počelo je u 16 sati na stadionu "Lusail" u Dohi. Penali odlučuju svjetskog prvaka.

Fudbal 18.12.2022 | 18:56

Argentina u prednosti kod izvođenja penala 4:2.

Nakon što je Mesi postigao treći gol za Argentinu, nedugo zatim je sviran penal za Francuze i rezultat je ponovo izjedačen 3:3.

- Fudbalske reprezentacije Argentine i Francuske igraju produžetke u finalu Mundijala u Kataru, nakon što je rezultat posle 90 minuta 2:2.

Argentinci su vodili 2:0, golovima Lionela Mesija u 23. iz penala i Anhela Di Marije u 36. minutu, da bi izjednačenja Francuzima doneo Kilijan Mbape, prvo iz penala u 80. minutu, a zatim još jednim pogotkom dva minuta kasnije.

Kraj regularnog dijela utakmice - Argentina - Francuska 2:2.

Odmah nakon toga uslijedilo je izjedančenje 2:2.

U 79 iz penala Francuzi smanjili rezultat na 2:1. Mbape pogađa!

Počelo drugo poluvrijeme.

Oba tima se bore za treću titulu u istoriji, Argentinci prvu od 1986. godine, dok Francuzi brane trofej osvojen pre četiri godine u Moskvi.

Argentina igra u sastavu: Martinez - Molina, Romero, Otamendi, Taljafiko - De Pol, Fernandez, Mekalister - Di Marija, Mesi, Alvarez.

Za Francusku nastupaju: Loris - Kunde, Varan, Upamekano, T. Ernandez - Čuameni, Rabio, Grizman - Dembele, Mbape, Žiru.

Fudbalska reprezentacija Argentine povela je u finalu Mundijala protiv Francuske 2:0 pogotkom Anhela Di Marije u 36. minutu.

Prvi gol postigao je Lionel Mesi u 23. minutu iz penala, nakon što je prethodno Usman Dembele srušio Di Mariju.

Di Marija je postao prvi fudbaler u istoriji Argentine koji je postigao gol u finalima Kopa Amerika i Svetskog prvenstva, jer je prošle glodine postigao pogodak za titulu šampiona Južne Amerike.