СП: Америка и Велс подијелили бодове у Катару

Фудбалери САД-а и Велса ремизирали су резултатом 1:1, у другом мечу првог кола Групе Б на Светском првенству у Катару.

Фудбал 21.11.2022 | 22:12

Иако је селекција Америке била ближа победи на стадиону “Ахмед бин Али”, пошто је у последњих десет минута ушла са резултатском предношћу, на крају су популарни Змајеви успели да се извуку и дођу до бода и то заваљујући Герету Бејлу.

Капитен Велса је у 81. минуту изнудио једанаестерац, који је затим и претворио у погодак и на тај начин “поништио” гол Тимотија Вее којим су Јенкији водили од 36. минута.

Репрезентација САД-а била је већим делом утакмице бољи ривал, али је на крају остала без три бода захваљујући несмотреном старту Зимермана који је са леђа оборио Бејла и пружио му прилику да донесе Велшанима важан бод. Овај то није пропустио.

(Блиц Фото: Профимедиа/ЦОЛОРСПОРТ УСА)