Црвено-бели на крилима Делија савладали Трабзон

Црвена звезда савладала је Трабзон са 2:1 (1:1) у утакмици 5. кола Лиге Европе!

Фудбал 27.10.2022 | 23:16

Голове за Звезду постигли су Катаи у 37 и Пешић у 64. минуту. Погодак за Трабзон постигао је Бакасетас у у 39. минуту.

Црвено-бели одиграли су сјајну утакмицу! Ношени подршком више од 30 хиљада навијача изабраници Милоша Милојевића потпуно заслужено дошли су до злата вредних бодова.

Катаи је показао да се враћа у препознатљиву форму. Маестралан ударац са ивице шеснаестерца донео је Звезди вођство. Док је још трајала радост на Маракани, турски првак је изједначио.

Бакасетас је уз помоћ "живог зида" погодио из слободног ударца гол Борјана - 1:1.

Звезда је у наставку додала гас, стварала шансе и то наплатила преко Пешића који је донео домаћем тиму три бода голом у 64. минут. Свему је претходио сјајан продор Букарија.

У другој утакмици Ференцварош и Монако одиграли су нерешено 1:1.

Након 5. кола Ференцварош је први са 10 бодова и обезбедио је прво место у групи. Други Монако има 7 бодова, а Звезда и Трабзон по 6 поена.

У последњем колу Монако дочекује Звезду, а Трабзон Ференцварош.

(Курир Фото: Старспорт)