Партизан се бламирао, па направио чудо!

Фудбалери Партизана ремизирали су са Словацком у Чешкој резултатом 3:3, у првом колу Лиге конференција.

Фудбал 08.09.2022 | 22:25

Партизан је у овај меч ушао са улогом фаворита, али је доживео катастрофу за 22 минута.

Црно-бели су губили на полувремену са 2:0 и имали играча мање, а онда уз доста несреће остали без победе.

Ово је био осми меч Гордана Петрића на клупи Партизана, те је остао непоражен.

На самом почетку утакмице се могло видети да је Словацко спремније за утакмицу и већ у 5. минуту пао је први гол.

Нису црно-бели на време изашли у блок, па је Јан Калабишка примио лопту и са око 16 метара неометано шутирао тик уз десну стативу – за 1:0.

Наставио је домаћин да напада и после постигнутог гола, док гости нису никако могли да отресу притисак.

Дали су црно-бели гол у 17. минуту, али је он поништен због дуплог офсајда, а онда нови "хладни туш".

У 20. минуту је статична одбрана Партизана заспала, а то је искористио Калабишка и постигао други гол на утакмици после одбране Поповића.