Чудесни Јокић водио Србију до убједљиве нове побједе

Нови сјајан меч за кошаркаше Србије на Европском првенству. Орлови су победили Израел са 89:78 у мечу 4. кола. Србија у последњем мечу групне фазе игра у четвртак против Пољске.

Кошарка 06.09.2022 | 22:54

Уживање је било гледати како игра Србија. Истина, имали смо и два пада у игри, али целокупни утисак је више него позитиван.

Важна је била и реакција нашег тима када се ривал приближио. У 31. минуту после тројке Мадара било је 65:63, али онда је уследила импресивна серија Србија од 14:0 за само три минута игре.

Јокић је одиграо невероватно! У првом полувремену није имао ниједан промашај. Било је занимљиво видети како га чувају по чак три противничка играча, а он проналази пут до коша.

Оно што брине је повреда Недовића, који је осетио бол у листу средином првог полувремена и после се није враћао у игру.

На овом мечу били смо и без Милунова (преседео на клупи) и Маринковића. Забринуо нас је све и одлазак Лучића у свлачионицу у првој четвртини, али срећом капитен се брзо вратио на паркет.

(Курир  Фото: Старспорт)