Суспендована тројица судија на Евробаскету

Италијански арбитар Мануел Мацони и Пољаци Војциех Лишка и Михал Прок суспендовани су са Европског првенства због лошег суђења на мечу Литванија - Немачка.

Кошарка 05.09.2022 | 17:37

Грчки новинар, Џорџ Закас, истиче да ова тројица арбитара неће више судити ниједан меч до краја Европског првенства.

Литванци су оштећени на овом мечу, пошто су судије пропустиле крајем треће четвртине да овој селекцији доделе још једно слободно бацање због тога што је немачки селектор Гордон Херберт добио техничку грешку.

Литвански кошаркаш Јонас Валанчунас, којег је фаулирао Немац Маодо Ло, шутирао је само два слободна бацања због тог прекршаја.

Литванцима је потом додељена лопта, али није изведено још једно слободно бацање. Утакмица је после 40 минута завршена резултатом 89:89, али је Немачка после два продужетка победила 109:107.

ФИБА Европе је раније данас одбила жалбу Литванаца на суђење на овој утакмици.

Немачка после три кола у групи Б има три победе, док је Литванија забележила три пораза.

(Б92  Фото: ЕПА/САСЦХА СТЕИНБАЦХ)