Suspendovana trojica sudija na Evrobasketu

Italijanski arbitar Manuel Maconi i Poljaci Vojcieh Liška i Mihal Prok suspendovani su sa Evropskog prvenstva zbog lošeg suđenja na meču Litvanija - Nemačka.

Košarka 05.09.2022 | 17:37

Grčki novinar, Džordž Zakas, ističe da ova trojica arbitara neće više suditi nijedan meč do kraja Evropskog prvenstva.

Litvanci su oštećeni na ovom meču, pošto su sudije propustile krajem treće četvrtine da ovoj selekciji dodele još jedno slobodno bacanje zbog toga što je nemački selektor Gordon Herbert dobio tehničku grešku.

Litvanski košarkaš Jonas Valančunas, kojeg je faulirao Nemac Maodo Lo, šutirao je samo dva slobodna bacanja zbog tog prekršaja.

Litvancima je potom dodeljena lopta, ali nije izvedeno još jedno slobodno bacanje. Utakmica je posle 40 minuta završena rezultatom 89:89, ali je Nemačka posle dva produžetka pobedila 109:107.

FIBA Evrope je ranije danas odbila žalbu Litvanaca na suđenje na ovoj utakmici.

Nemačka posle tri kola u grupi B ima tri pobede, dok je Litvanija zabeležila tri poraza.

(B92  Foto: EPA/SASCHA STEINBACH)