Срушио се теретни авион у Грчкој на лету из Србије (ВИДЕО)

 Теретни авион који је, како се претпоставља, летео из Србије за Јордан срушио се вечерас у близини Кавале на северу Грчке, јавља Екатимерини.

Свијет 16.07.2022 | 23:25
Срушио се теретни авион у Грчкој на лету из Србије (ВИДЕО)

До инцидента је дошло мало пре 23 сата, преносе грчки медији.

Према подацима команданта ЦАА Константиноса Лицаракоса, летелица Антонов, која је вероватно теретна и која се срушила 40 километара од аеродрома Кавала на путу из Јордана за Србију, пријавила је штету у атинском ФИР-у и желела да слети у Кавалу, пренио је портал Б92.

Извори из полиције потврдили су за агенцију АПЕ-МПЕ да је дошло до удеса.

Јаке ватрогасне снаге и медицинске екипе упућене су на место догађаја.

Ватрогасна бригада је саопштила на Твитеру да пожар на месту несреће гаси 15 ватрогасаца са седам возила.

Како наводе грчки медији, транспортни авион Антонов, који се срушио нешто пре 23 сата, летео је из Србије за Јордан и у нејму осим чланова посаде није било путника.

Командант Хеленског цивилног авиосаобраћаја (ЦАА) Константинос Лицаракос рекао је да је летелица, која је вероватно теретна и која се срушила 40 километара од аеродрома Кавала на путу из Србије за Јордан, пријавила квар у атинској контроли ваздушног саобраћаја и желела да слети у Кавалу.

Пилот је пријавио квар мотора и одмах му је одобрено принудно слетање на аеродром у Кавали, али се недуго затим срушио на пут између села Антифилипи и Палаиохори.

Према писању портала Прототема, извешстаји сугеришу да је авион у ваздуху изгубио четврти мотор и да се запалио.

Није познато колико је особа било у авиону у тренутку несреће, пренијела је агенција Тањуг.

Како преноси агенција Ројтерс, државна ТВ Ерт јавила је да се ради о авиону Антонов Ан-12 у власништву украјинске компаније, који је летео из Србије за Јордан.  Пилот је затражио принудно слетање због проблема са мотором, али је његов сигнал изгубљен.

 Видео снимак постављен на ертнеwс.гр приказује летелицу у пламену како се брзо спушта пре него што је ударила у земљу у нечему што је изгледало као експлозија.  Ватрогасна бригада није могла потврдити тип авиона и број људи на њему.

(БН Принтскрин)

Коментари / 6

Оставите коментар
Name

Реално

16.07.2022 22:29

Шверц комерц наоружања...

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

17.07.2022 09:07

Јел у Нису има неки руски центар?Сигурно су га саботирали јер превисе је слуцајности.

Name

Бело

16.07.2022 22:31

Шверц оружја , па пануо.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ватра

17.07.2022 10:49

Ма само су ставили сат медју терет!

Name

Братсво

16.07.2022 22:59

Оруżје из Србије

ОДГОВОРИТЕ
Name

17.07.2022 06:53

"НИЈЕ БОГ МАЧКА ДА ГРЕБЕ СВАКИ ДАН" КАКО ЗАРАДИШ ТАКО НАПЛАТИШ!

ОДГОВОРИТЕ