Навијачи Борца вријеђали тренера Лалатовића и играче

Борац из Бањалуке испао је у првом колу квалификација за Лигу конференција, пошто је поражен у регуларном делу од Б36 Торшавна са 3:1, а затим и на пеналима 4:3.

Спорт 15.07.2022 | 11:49

А онда је уследила лавина коментара.

Фудбалери Борца из Бањалуке су на Фарска острва отишли са два гола предности, пошто су у првој утакмици славили са 2:0 у Модричи. Аматерски тим је избламирао тим Ненада Лалатовића као ретко који тим из бивше Југославије.

Навијачи су наравно побеснели, па су чак и почели жестоко да вређају српског тренера, и називају га погрдним именима, док су играчима послали јасну поруку:

- Ако имају образа не би требало ни да се врате у Бањалуку.

Домаћин је у 35. минуту повео голом Егилсона и преполовио заостатак, а онда су у 44. минуту остали са играчем мање, када је други жути картон и црвени добио Јакобсен. Ипак, Гајић је за два минута, у 52. и 53. добио два жута картона и Борац је остао са играчем мање такође, да би Егилсон одмах искористио пенал за 2:0 минут касније.

У 66. минуту, Егилсон је постигао трећи гол на мечу, поново из пенала и Борац је био на прагу испадања. Ипак, Борац је извукао продужетке, а затим и пенале, када је Татар у 75. минуту погодио за 3:1. Пенали су одлучили победника, пошто у додатних 30 минута није било победника. Ериксен је промашио пенал у другој серији за Б36 Торшавн, али су онда Пишчевић и Лукић промашили пенале у четвртој и петој серији и Борац је испао.

(спортал  Фото: ФК Борац)