Navijači Borca vrijeđali trenera Lalatovića i igrače

Borac iz Banjaluke ispao je u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto je poražen u regularnom delu od B36 Toršavna sa 3:1, a zatim i na penalima 4:3.

Sport 15.07.2022 | 11:49

A onda je usledila lavina komentara.

Fudbaleri Borca iz Banjaluke su na Farska ostrva otišli sa dva gola prednosti, pošto su u prvoj utakmici slavili sa 2:0 u Modriči. Amaterski tim je izblamirao tim Nenada Lalatovića kao retko koji tim iz bivše Jugoslavije.

Navijači su naravno pobesneli, pa su čak i počeli žestoko da vređaju srpskog trenera, i nazivaju ga pogrdnim imenima, dok su igračima poslali jasnu poruku:

- Ako imaju obraza ne bi trebalo ni da se vrate u Banjaluku.

Domaćin je u 35. minutu poveo golom Egilsona i prepolovio zaostatak, a onda su u 44. minutu ostali sa igračem manje, kada je drugi žuti karton i crveni dobio Jakobsen. Ipak, Gajić je za dva minuta, u 52. i 53. dobio dva žuta kartona i Borac je ostao sa igračem manje takođe, da bi Egilson odmah iskoristio penal za 2:0 minut kasnije.

U 66. minutu, Egilson je postigao treći gol na meču, ponovo iz penala i Borac je bio na pragu ispadanja. Ipak, Borac je izvukao produžetke, a zatim i penale, kada je Tatar u 75. minutu pogodio za 3:1. Penali su odlučili pobednika, pošto u dodatnih 30 minuta nije bilo pobednika. Eriksen je promašio penal u drugoj seriji za B36 Toršavn, ali su onda Piščević i Lukić promašili penale u četvrtoj i petoj seriji i Borac je ispao.

(sportal  Foto: FK Borac)