Делегације Финске и Шведске траже рјешење за НАТО
Делегације Шведске и Финске састале су се данас са званичницима у Анкари да би пронашли рјешење за снажна противљења Турске чланству нордијских земаља у НАТО.
Свијет 25.05.2022 | 15:21
Чланови делегације Шведске и Финске састали су се са Ибрахимом Калином, портпаролом турског предсједника Реџепа Тајипа Ердогана, и замјеником шефа турске дипломатије Седатом Оналом.
Шведску делегацију предводио је државни секретар Оскар Стенстром, а финску подсекретар Министарства спољних послова Јука Саловара.
Анкара је изразила противљење уласку Шведске и Финске у НАТО, јер сматра да подржава особе повезане са Радничком партијом Курдистана (ПКК) и сљедбенике Фетулаха Гулена којег Турска оптужује за организацију неуспјелог војног удара 2016. године.
Шведски премијер Магдалена Андерсон рекла је нешто раније, након сусрета са предсједником Европског савјета Шарлом Мишелом у Стокхолму, да њена земља жели да "појасни" тврдње које су се појавиле током разговор са Турском.
Према њеним ријечима, Шведска не шаље новац или оружје терористичким организацијама.
(Срна)
Коментари / 3
Оставите коментарБрко
25.05.2022 15:01Брко доцеко да га моле инаце је Турска демократија позната ?
ОДГОВОРИТЕБумеранг
25.05.2022 15:55Све у свему Ердоган би требао да их клепи по ушима и пошаље кући. То би било најоптималније сагледавајући свеукупне околности у Европи .
ОДГОВОРИТЕВахид
26.05.2022 10:48Ушао мајмун у тенак, биће катастрофа. Овако се најједноставније може објаснити потез Турске. Неће дуго, надам се.
ОДГОВОРИТЕ