Приказана тактичка вјежба "Војни штит", присуствовао Вучић

Здружена тактичка вежба Војске Србије (ВС) са ноћним бојевим гађањем "Ватрени штит 2022" одржана је вечерас на полигону Пасуљанске ливаде код Ћуприје.

Србија 09.04.2022 | 20:25
Приказана тактичка вјежба "Војни штит", присуствовао Вучић

Вежби је присуствовао председник Србије Александар Вучић, министар одбране Небојша Стефановић, министар унутрашњих послова Александар Вулин и начелник Генералштаба Војске Србије Милан Мојсиловић.

Вежба је започела испаљивањем сигналног метка црвене боје, након чега следи извођење одбрамбене операције у различитим земљишњим и временским условима, дању и ноћу.

На полигону, по први пут, приказује се дејство противоклопног ракетног система у ноћним условима "корнет", увезених из Русије, који поседује способност за уништење тенкова, бункера и оклопних возила.

На вежби је ангажовано више од 1.000 припадника Војске Србије и више од 100 ратне технике, између осталог, авион МиГ-29, хеликоптери Ми-35 и Х-145, даљински пилотирани ваздухоплови Ћ-92А као и артиљеријско-ракетни систем ПВО "Панцир-С1".

Поред њих, своје борбене могућности приказаће тенк М-84АЦ1, као и беспилотна летилица "врабац".

Вежба се изводи ради унапређења оспособљености команди и дела јединица Војске Србије за извођење одбрамбене операције у различитим временским условима, дању и ноцу.

Војне вежбе на Пасуљанским ливадама почеле су 4. априла, а завршавају се данас, вежбом ојачане тактичке групе у извођењу одбрамбене операције у ноћним условима.

(Тањуг)

Коментари / 7

Оставите коментар
Name

Србо

09.04.2022 18:35

Ништа без нашег Миле и ронхила кои нам је у рату продавао.

ОДГОВОРИТЕ
Name

БЛ

09.04.2022 18:43

Не вриједи ово ниста ако Додик није био ту.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Центарфор

10.04.2022 00:03

Србију буквално не би нико дирао, само да се хоће примирити и више престати глумит некакву жртву а почети да се бави интеграцијама у ЕУ и НАТО. Овако сами себе цртају као мету.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

10.04.2022 08:35

Једина интеграција је сарадња са свима . Господин Вуциц то ради сасвим добро. Погледај како раде твоји пацес укапитати ко је на правом путу .

Name

Реалиста

10.04.2022 09:17

Никад Србија неће у Нато јер је то НЕЗАВИСНА држава а и знамо шта је урадио '99. Србија не глуми жртву већ јесте жртва, од 1914 убијањем милиона Срба и до 2008 кад јој узимају дио територије.

Name

Фениx

10.04.2022 06:09

Да да,то смо ми?. Да је којим случајем она летјелица полетила на Србе умјесто Хрвате била би оборена чим би ушла 100 метара у Србију.?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Комшије нервозне

10.04.2022 15:22

Шиптарима и Хрватима мука .

ОДГОВОРИТЕ