Prikazana taktička vježba "Vojni štit", prisustvovao Vučić
Združena taktička vežba Vojske Srbije (VS) sa noćnim bojevim gađanjem "Vatreni štit 2022" održana je večeras na poligonu Pasuljanske livade kod Ćuprije.
Srbija 09.04.2022 | 20:25
Vežbi je prisustvovao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, ministar odbrane Nebojša Stefanović, ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin i načelnik Generalštaba Vojske Srbije Milan Mojsilović.
Vežba je započela ispaljivanjem signalnog metka crvene boje, nakon čega sledi izvođenje odbrambene operacije u različitim zemljišnjim i vremenskim uslovima, danju i noću.
Na poligonu, po prvi put, prikazuje se dejstvo protivoklopnog raketnog sistema u noćnim uslovima "kornet", uvezenih iz Rusije, koji poseduje sposobnost za uništenje tenkova, bunkera i oklopnih vozila.
Na vežbi je angažovano više od 1.000 pripadnika Vojske Srbije i više od 100 ratne tehnike, između ostalog, avion MiG-29, helikopteri Mi-35 i H-145, daljinski pilotirani vazduhoplovi Ć-92A kao i artiljerijsko-raketni sistem PVO "Pancir-S1".
Pored njih, svoje borbene mogućnosti prikazaće tenk M-84AC1, kao i bespilotna letilica "vrabac".
Vežba se izvodi radi unapređenja osposobljenosti komandi i dela jedinica Vojske Srbije za izvođenje odbrambene operacije u različitim vremenskim uslovima, danju i nocu.
Vojne vežbe na Pasuljanskim livadama počele su 4. aprila, a završavaju se danas, vežbom ojačane taktičke grupe u izvođenju odbrambene operacije u noćnim uslovima.
(Tanjug)
Komentari / 7
Ostavite komentarСрбо
09.04.2022 18:35Ништа без нашег Миле и ронхила кои нам је у рату продавао.
ODGOVORITEBL
09.04.2022 18:43Ne vrijedi ovo nista ako Dodik nije bio tu.
ODGOVORITECentarfor
10.04.2022 00:03Srbiju bukvalno ne bi niko dirao, samo da se hoće primiriti i više prestati glumit nekakvu žrtvu a početi da se bavi integracijama u EU i NATO. Ovako sami sebe crtaju kao metu.
ODGOVORITEre
10.04.2022 08:35Jedina integracija je saradnja sa svima . Gospodin Vucic to radi sasvim dobro. Pogledaj kako rade tvoji paces ukapitati ko je na pravom putu .
Realista
10.04.2022 09:17Nikad Srbija neće u Nato jer je to NEZAVISNA država a i znamo šta je uradio '99. Srbija ne glumi žrtvu već jeste žrtva, od 1914 ubijanjem miliona Srba i do 2008 kad joj uzimaju dio teritorije.
Fenix
10.04.2022 06:09Da da,to smo mi?. Da je kojim slučajem ona letjelica poletila na Srbe umjesto Hrvate bila bi oborena čim bi ušla 100 metara u Srbiju.?
ODGOVORITEKomšije nervozne
10.04.2022 15:22Šiptarima i Hrvatima muka .
ODGOVORITE