Побједа Торонта над Денвером упркос доброј игри Јокића

Кошаркаши Торонта надиграли су Денвер са127:115 на гостовању упркос новој одличној игри Николе Јокића. Српски центар је постигао нови двоструки учинак али је то остало у сенци сјајне ефикасности Паскала Сијакама и Барнса на другој страни.

Свијет 13.03.2022 | 11:35

Дефинитивно се потврђује процена да је игра Николе Јокића основ успеха или неуспеха Денвера, али синоћ није имао адекватну подршку остатка тима, па су гости у завршници меча успели да дођу до убедљиве победе.

Торонто је на гостовању сигурно ушао у меч и убедљиво повео у првој четвртини, а домаћини су добро узвратили у наредне две и утакмицу увели у неизвесну завршницу.

Торонто је у финишу поново преузео иницијативу и дошао до двоцифрене предности којом је обезбедио убедљиву победу, а један од разлога томе је и то што је Никола Јокић први део те четвртине провео на клупи а потом није био уобичајено ефикасан.

Српски центар је за нешто више од пола сата игре постигао дабл-дабл учинак са 26 постигнутих поена уз 10 скокова и 7 асистенција, али га остатак тима није добро пратио. Холанд и Бартон су додали 17 и 16 поена, а Грин је завршио са 13 постигнутих поена.

На другој страни у Тиму Торонта четворица играча су имала двоцифрен учинак а предводио их је Паскал Сијакам са 33 поена уз 5 скокова и 7 асистенција, док су дадл-дабл учинке остварили Барнса са 25 поена, 8 скокова и 10 асистенција и Бучер са 21 поеном и 13 скокова.

Тим Голден стејта је био сигуран на свом терену и убедљиво надиграо Милвоки са 122:109, а српски репрезентативац Немања Бјелица је дао свој скроман допринос.

Бјелица је за нешто више од 21 минут игре постигао 6 поена уз 6 скокова и 5 асистенција,а тим је у ефикасности предводио Клеј Томсон са 38 постигнутих поена уз 6 скокова и 5 асистенција.

Најефикаснији играч у поражено тиму био је Јанис Адетокомбо са 31 поатигнутим поеном.

На свом терену је славио и Чикаго надигравши Кливленд са 101:91, а Никола Вучевић је одиграо још једну добру утакмицу остваривши дабл-дабл са 20 поена и 14 скокова.