"Лудница" у Енглеској: 22 гола на четири меча

Боxинг Даy је оправдао очекивања љубитеља фудбала. Бар оне четири утакмице које нису одгођене (три меча се неће играти због корона вируса) и које су биле на распореду од 16 сати. Спектакуларан меч на Етихаду одиграли су Манцхестер Цитy и Леицестер, а на четири меча постигнута су 22 гол.

Фудбал 26.12.2021 | 18:12

Грађани су пред домаћим навијачима са 6:3 савладали Лисице. Да ће прштати на све стране дало се наслутити већ на отварању меча када су домаћи у размаку од 20 минута повели 4:0. Уједно, то је био и резултат полувремена, а онда "лудница" у наставку.

Гости за 11 минута (од од 55. до 66. минуте) постижу три гола и враћају неизвјесност. Но, Манцхестер се уозбиљио, те са још два гола ријешио питање побједника.

На два меча смо видјели по пет голова (Норwицх - Арсенал 0:5 и Wест Хам - Соутхамптон 2:3), док је дуел Тоттенхама и Црyстал Палацеа завршио сигурном побједом Спурса - 3:0.