"Ludnica" u Engleskoj: 22 gola na četiri meča

Boxing Day je opravdao očekivanja ljubitelja fudbala. Bar one četiri utakmice koje nisu odgođene (tri meča se neće igrati zbog korona virusa) i koje su bile na rasporedu od 16 sati. Spektakularan meč na Etihadu odigrali su Manchester City i Leicester, a na četiri meča postignuta su 22 gol.

Fudbal 26.12.2021 | 18:12

Građani su pred domaćim navijačima sa 6:3 savladali Lisice. Da će prštati na sve strane dalo se naslutiti već na otvaranju meča kada su domaći u razmaku od 20 minuta poveli 4:0. Ujedno, to je bio i rezultat poluvremena, a onda "ludnica" u nastavku.

Gosti za 11 minuta (od od 55. do 66. minute) postižu tri gola i vraćaju neizvjesnost. No, Manchester se uozbiljio, te sa još dva gola riješio pitanje pobjednika.

Na dva meča smo vidjeli po pet golova (Norwich - Arsenal 0:5 i West Ham - Southampton 2:3), dok je duel Tottenhama i Crystal Palacea završio sigurnom pobjedom Spursa - 3:0.