Звезда може и без главних играча, први на тебели

Фудбалери Црвене звезде забележили су другу победу у Лиги Европа, пошто су вечерас у Разграду славили против Лудогореца са 1:0, у утакмици другог кола Групе Ф.

Фудбал 30.09.2021 | 23:47

Стрелац јединог гола био је Гелор Канга у 64. минуту.

У другом мечу Групе Ф, фудбалери Браге су на свом терену славили против Митјиланда са 2:1.

После два одиграна кола, Звезда је прва на табели са шест бодова, Брага сада има три, а Лудогорец и Митјиланд по бод.

Ослабљени црвено-бели су били конкретнији у првом полувремену, али су мреже у Разграду мировале све до 64. минута када је Канга донео предност Звезди.

После центаршута Милана Родића, Павков није захватио лопту и она одбила до Канге који је са ивице казненог простора послао под пречку.

Лудогорец је одмах после тог гола Звезде одговорио преко Бернарда Текпетија који је погодио пречку, а минут касније је Ел Фарду Бен пропустио сјајну прилику да реши питање победника на овој утакмици.

Домаћем тиму посао је додатно отежао Сисињо пошто је у 77. минуту зарадио други жути картон, али је и поред тога Лудогорец имао најбољу прилику до краја меча. Страхиња Ераковић је направио велику грешку и створио шансу Мавису Чиботи

који је за мало био непрецизан.

Фудбалери Црвене звезде ће у наредном колу Лиге Европа, 21. октобра, гостовати Митјиланду, док ће Лудогорец дочекати Брагу.

(Курир.рс Фото: Старспорт)