БиХ изненадила Француску неријешеним резултатом

Фудбалери Француске неочекивано су ремизирали са селекцијом БиХ 1:1 у Стразбуру.

Фудбал 01.09.2021 | 22:59

Снажан састав извео је Дешан са Мбапеом, Гризманом и Бенземом у нападу.

То је био седми меч ове тројке од повратка нападача Реал Мадрида у нацуионални тим и још једном на којој се истакла њихова импотентност и зависност од неког луцидног потеза Пола Погбе.

Управо је грешку последњепоменутог у 36. минуту искористио Един Џеко. Неспретан попречни пас везисте Јунајтеда пресекао је Демировић, а лопта је стигла до новог појачања Интера који је матирао Лориса ударцем изван шеснаестерца.

Није дуго трајала радост гостујућих играча, тачније само четири минута. Мбапе је најпре изборио корнер наккон дуела са Сушићем, а потом је уследио и ударац Гризмана који је Ибрахим Шехић наизглед у последњем тренутку скинуо са гол линије.

Са тим није био сагласан главни судија, те је гол признат. Са тим резултатом се отишло на полувреме.

Други део нису обележила спортска дешавања већ крвнички страт несуђеног појачања Челсија Кундеа због ког је добио црвени картон.

Покушавао је Дешан са променама, али до краја меча није створена изгледнија шанса.

Французи су тренутно први у групи са осам поена, док БиХ има шест мање са мечом заостатка.

У наредном колу Француска гостује Украјини, док ће БиХ угостити Казахстан.

(Б92 Фото: Профимедиа)