BiH iznenadila Francusku neriješenim rezultatom

Fudbaleri Francuske neočekivano su remizirali sa selekcijom BiH 1:1 u Strazburu.

Fudbal 01.09.2021 | 22:59

Snažan sastav izveo je Dešan sa Mbapeom, Grizmanom i Benzemom u napadu.

To je bio sedmi meč ove trojke od povratka napadača Real Madrida u nacuionalni tim i još jednom na kojoj se istakla njihova impotentnost i zavisnost od nekog lucidnog poteza Pola Pogbe.

Upravo je grešku poslednjepomenutog u 36. minutu iskoristio Edin Džeko. Nespretan poprečni pas veziste Junajteda presekao je Demirović, a lopta je stigla do novog pojačanja Intera koji je matirao Lorisa udarcem izvan šesnaesterca.

Nije dugo trajala radost gostujućih igrača, tačnije samo četiri minuta. Mbape je najpre izborio korner nakkon duela sa Sušićem, a potom je usledio i udarac Grizmana koji je Ibrahim Šehić naizgled u poslednjem trenutku skinuo sa gol linije.

Sa tim nije bio saglasan glavni sudija, te je gol priznat. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Drugi deo nisu obeležila sportska dešavanja već krvnički strat nesuđenog pojačanja Čelsija Kundea zbog kog je dobio crveni karton.

Pokušavao je Dešan sa promenama, ali do kraja meča nije stvorena izglednija šansa.

Francuzi su trenutno prvi u grupi sa osam poena, dok BiH ima šest manje sa mečom zaostatka.

U narednom kolu Francuska gostuje Ukrajini, dok će BiH ugostiti Kazahstan.

(B92 Foto: Profimedia)