Токио: Кошаркашице Србије пласирале се у полуфинале

Кошаркашице Србије пласирале су се у полуфинале Олимпијских игара, победом над Кином од 77:70.

Кошарка 04.08.2021 | 07:06

Актуелне европске шампионке нанеле су тако Азијаткињама први пораз на турниру у Токију.

Србија је до тријумфа стигла после преокрета, надокнадивши заостатак од девет поена разлике, колико је било крајем треће четвртине.

Изабранице Марине Маљковић су на почетку последњег квартала блицкригом ухватиле прикључак, а онда у финишу стигле до велике победе.

Све у свему, био је ово јако изједначен меч, чинило се да ће Кинескињама бити та предност, стечена у трећој четвртини, довољна, али тако нису мислилие наше кошаркашице, предвођене Јеленом Брукс, Аном Дабовић и Соњом Васић.

Српски тим је после тога успео да се одбрани у два напада, а затим је Дабовић једном била прецизна са линије за слободна бацања за пет поена разлике.

Кинескиње нису искористиле наредни напад, а са друге стране оба слободна бацања погодила је Васић и поставила коначан резултат.

Србија ће у полуфиналу играти са бољим из дуела САД – Аустралија.

Најефикаснија на утакмици била је управо Јелена Брукс са 18 поена, два скока и једном асистенцијом.