Tokio: Košarkašice Srbije plasirale se u polufinale

Košarkašice Srbije plasirale su se u polufinale Olimpijskih igara, pobedom nad Kinom od 77:70.

Košarka 04.08.2021 | 07:06

Aktuelne evropske šampionke nanele su tako Azijatkinjama prvi poraz na turniru u Tokiju.

Srbija je do trijumfa stigla posle preokreta, nadoknadivši zaostatak od devet poena razlike, koliko je bilo krajem treće četvrtine.

Izabranice Marine Maljković su na početku poslednjeg kvartala blickrigom uhvatile priključak, a onda u finišu stigle do velike pobede.

Sve u svemu, bio je ovo jako izjednačen meč, činilo se da će Kineskinjama biti ta prednost, stečena u trećoj četvrtini, dovoljna, ali tako nisu mislilie naše košarkašice, predvođene Jelenom Bruks, Anom Dabović i Sonjom Vasić.

Srpski tim je posle toga uspeo da se odbrani u dva napada, a zatim je Dabović jednom bila precizna sa linije za slobodna bacanja za pet poena razlike.

Kineskinje nisu iskoristile naredni napad, a sa druge strane oba slobodna bacanja pogodila je Vasić i postavila konačan rezultat.

Srbija će u polufinalu igrati sa boljim iz duela SAD – Australija.

Najefikasnija na utakmici bila je upravo Jelena Bruks sa 18 poena, dva skoka i jednom asistencijom.