Пенали одлучили: Шпанија је у полуфиналу ЕП!

У регуларном делу било је 1:1 (0:1), голова у продужецима није било, па су пенали решавали ко ће у полуфинале.

Спорт 02.07.2021 | 20:50

На пеналима било је 3:1. Противник у полуфиналу биће победник меча између Белгије и Италије.

Шпанија је одмах дошла до предности после прве акције.

На одбијену лопту после корнера натрчава Ђорди Алба, шутира, погађа Закарију, који скреће лопту иза леђа Јана Зомера и Шпанија је повела у осмом минуту.

То је био десети аутогол на овом Европском првенству, што је више него на свим осталим првенствима од 1960. до 2016. године.

Већ од тог тренутка, Шпанија је желела да ''удави'' ову утакмицу и да кроз посед лопте чува предност.

Осим ударца Кокеа преко гола из слободног ударца у 20. минуту, нису имали више ниједну прилику у првом полувремену.

Швајцарска је била немоћна и безидејна, али имали су два покушаја главом после корнера.

У оба наврата лопта је ишла преко гола, а гађали су Аканђи и Видмер.

На крају првог полувремена Шпанија је била сигурна и имала је 1:0, као и 70% посед лопте, па је јасно како се одвијала утакмица.