Penali odlučili: Španija je u polufinalu EP!

U regularnom delu bilo je 1:1 (0:1), golova u produžecima nije bilo, pa su penali rešavali ko će u polufinale.

Sport 02.07.2021 | 20:50

Na penalima bilo je 3:1. Protivnik u polufinalu biće pobednik meča između Belgije i Italije.

Španija je odmah došla do prednosti posle prve akcije.

Na odbijenu loptu posle kornera natrčava Đordi Alba, šutira, pogađa Zakariju, koji skreće loptu iza leđa Jana Zomera i Španija je povela u osmom minutu.

To je bio deseti autogol na ovom Evropskom prvenstvu, što je više nego na svim ostalim prvenstvima od 1960. do 2016. godine.

Već od tog trenutka, Španija je želela da ''udavi'' ovu utakmicu i da kroz posed lopte čuva prednost.

Osim udarca Kokea preko gola iz slobodnog udarca u 20. minutu, nisu imali više nijednu priliku u prvom poluvremenu.

Švajcarska je bila nemoćna i bezidejna, ali imali su dva pokušaja glavom posle kornera.

U oba navrata lopta je išla preko gola, a gađali su Akanđi i Vidmer.

Na kraju prvog poluvremena Španija je bila sigurna i imala je 1:0, kao i 70% posed lopte, pa je jasno kako se odvijala utakmica.