Будућност сломила Звезду у посљедњој четвртини

Кошаркаши Будућности савладали су Црвену звезду 75:71 , у трећем мечу финалне серије АБА лиге.

Спорт 22.05.2021 | 22:27

Црвена звезда није искористила прву меч лопту и сада је 2-1 у финалној серији за црвено-беле.

Четврти меч игра се такође у Подгорици.

На почетку је било тврдо и видели смо само девет поена за пет минута кошарке.

Звезда је губила 8:4, али је онда серијом 7:1 преокренула резултат и дошла до предности, коју је одржала до краја прве четвртине.

Поново је доминирала на офанзивном скоку и кретња лопте је била сјајна, па су после првих 10 минута имали +4.

Будућност је била без погођене тројке у првој четвртини, али се то променило у наставку. Сјајно је заиграо и бивши капитен Црвене звезде Лука Митровић, па је дошло до преокрета и вођства домаће екипе.

Џордан Лојд је узео ствари у своје руке и везао седам поена, али Звезда није успела да одржи предност.

У последњем нападу у првом полувремену Дела Вале погађа тројку и Будућност је после првог полувремена имала +3.