Budućnost slomila Zvezdu u posljednjoj četvrtini

Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu 75:71 , u trećem meču finalne serije ABA lige.

Sport 22.05.2021 | 22:27

Crvena zvezda nije iskoristila prvu meč loptu i sada je 2-1 u finalnoj seriji za crveno-bele.

Četvrti meč igra se takođe u Podgorici.

Na početku je bilo tvrdo i videli smo samo devet poena za pet minuta košarke.

Zvezda je gubila 8:4, ali je onda serijom 7:1 preokrenula rezultat i došla do prednosti, koju je održala do kraja prve četvrtine.

Ponovo je dominirala na ofanzivnom skoku i kretnja lopte je bila sjajna, pa su posle prvih 10 minuta imali +4.

Budućnost je bila bez pogođene trojke u prvoj četvrtini, ali se to promenilo u nastavku. Sjajno je zaigrao i bivši kapiten Crvene zvezde Luka Mitrović, pa je došlo do preokreta i vođstva domaće ekipe.

Džordan Lojd je uzeo stvari u svoje ruke i vezao sedam poena, ali Zvezda nije uspela da održi prednost.

U poslednjem napadu u prvom poluvremenu Dela Vale pogađa trojku i Budućnost je posle prvog poluvremena imala +3.