Звезда "овјерила" прво мјесто у плеј-оф АБА лиге

Црвена звезда у плеј-оф АБА лиге улази са првог места.

Кошарка 26.04.2021 | 20:51

Црвена звезда савладала је Задар на гостовању 90:70 у последњем колу АБА лиге и тако обезбедила прву позицију на крају регуларног дела сезоне.

Црвено-бели ће до краја плеј-офа АБА лиге имати предност домаћег терена. Сезону су завршили са 23 победе и три пораза.

Задар је сезону завршио на 11. месту, са 9 победа и 16 пораза.

Београдски тим је сјајно отворио утакмицу. У меч су ушли серијама 8:0 и 13:1 и брзо су стигли до велике предности.

Задар није успевао да постигне кош из игре у првих шест минута утакмице, већ су до поена долазили искључиво са линије за слободна бацања.

Звезда је играла без грешке и убацила је 36 поена за 10 минута кошарке, па су на први мали одмор отишли са +18.

Иако су у другој четвртини постигли дупло мање поена него у првој, успели су да увећају предност за један поен и на полувремену било је +19 за Звезду.

Није Звезда блистала офанзивно у трећој четвртини, пошто су за скоро седам минута кошарке постигли само седам поена. Није се ни Задар прославио, па је Звезда одржавала предност.

На крају деонице је Задар успео да барем мало смањи заостатак, па је пред последњих 10 минута било +17.

У последњој четвртини Звезда је одрадила посао – одржавала је двоцифрену предност, држала меч под контролом и уписала победу.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде били су Волден, Лојд и Добрић, који су постигли по 16 поена. Лазић је такође био двоцифрен са 11 поена. Симоновић је убацио 9, а Ноко 8 поена.

Код Задра истакли су се Картер са 13, Јордано са 11 и Џастист и Краљевић са по 10 поена.