Црвено-бели у Пиониру поразили Цедевиту

Кошаркаши Црвене звезде победили су данас на свом терену екипу Цедевита Олимпије са 82:81 (24:24, 28:27, 17:14, 13:16), у заосталом мечу 11. кола АБА лиге.

Кошарка 14.04.2021 | 21:35

Најефикаснији у екипи Звезде био је Џордан Лојд са 19 поена, четири асистенције и три скока, Дејан Давидовац је додао 17 поена, а Кори Волден је постигао 13 поена уз седам асистенција.

Најбољи учинак у словеначкој екипи имао је Кендрик Пери са 19 поена и три скока, док су по 14 поена и пет асистенција имали Јака Блажич и Лука Рупник, а Блажич је уписао и четири скока.

Звезда тренутно дели прво место са екипом Будућности, са учинком од 20 победа и три пораза, док је Цедевита Олимпија на петом месту са 17 победа и шест пораза.

Прва четвртина протекла је у смењивању водства две екипе, прво је Олимпија повела са шест поена разлике, да би Звезда серијом 14:2, повела резултатом 20:14. До краја четвртине Олимпија је стигла до изједначења.

Звезда је средином друге четвртине повела са 41:34, али су гости преокренули и повели резултатом 43:48.

На полувреме Звезда је отишла са минималном предношћу од 52:51.

Током већег дела треће четвртине у водству је била Звезда, да би деоницу завршила са предношћу од четири поена.

У неизвесној завршници Звезда је до победе дошла са линије слободних бацања, а кош за победу на две секунде пре краја постигао је Марко Симоновић.

Две екипе састаће се у недељу у Љубљани, у оквиру 24. кола АБА лиге.