Crveno-beli u Pioniru porazili Cedevitu

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu ekipu Cedevita Olimpije sa 82:81 (24:24, 28:27, 17:14, 13:16), u zaostalom meču 11. kola ABA lige.

Košarka 14.04.2021 | 21:35

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Džordan Lojd sa 19 poena, četiri asistencije i tri skoka, Dejan Davidovac je dodao 17 poena, a Kori Volden je postigao 13 poena uz sedam asistencija.

Najbolji učinak u slovenačkoj ekipi imao je Kendrik Peri sa 19 poena i tri skoka, dok su po 14 poena i pet asistencija imali Jaka Blažič i Luka Rupnik, a Blažič je upisao i četiri skoka.

Zvezda trenutno deli prvo mesto sa ekipom Budućnosti, sa učinkom od 20 pobeda i tri poraza, dok je Cedevita Olimpija na petom mestu sa 17 pobeda i šest poraza.

Prva četvrtina protekla je u smenjivanju vodstva dve ekipe, prvo je Olimpija povela sa šest poena razlike, da bi Zvezda serijom 14:2, povela rezultatom 20:14. Do kraja četvrtine Olimpija je stigla do izjednačenja.

Zvezda je sredinom druge četvrtine povela sa 41:34, ali su gosti preokrenuli i poveli rezultatom 43:48.

Na poluvreme Zvezda je otišla sa minimalnom prednošću od 52:51.

Tokom većeg dela treće četvrtine u vodstvu je bila Zvezda, da bi deonicu završila sa prednošću od četiri poena.

U neizvesnoj završnici Zvezda je do pobede došla sa linije slobodnih bacanja, a koš za pobedu na dve sekunde pre kraja postigao je Marko Simonović.

Dve ekipe sastaće se u nedelju u Ljubljani, u okviru 24. kola ABA lige.