Звезда након преокрета у финалу Купа Кораћа

Кошаркаши Црвене звезде пласиралли су се у финале Купа Радивоја Кораћа, пошто су у одличном полуфиналу играном у Новом Саду савладали Партизан (79:78).

Кошарка 13.02.2021 | 23:22

Противник Црвене звезде у борби за Жућкову левицу, у недељу од 21 сат је екипа Меге, која је у првом полуфиналу савладала Војводину 82:75.

Прво полувреме је у протекло у знаку Партизана. Шут црно-беје функционисао савршено, Пејџ и Јарамаз су заједно за три шутирали 5/7 (Пејџ 3/3, Јарамаз 2/4).

Са друге стране Црвена звезда је у нападу полагала снаге у Џордана Лојда који је постигао 15 поена.

Изабраници тренера успели су у једном тренутку да дођу до 30:28, међутим Партизан је врло брзо серијом подигао на највиших 9 поена предности и одржавао је предност. На крају првог полувремена 46:40 за Партизан.

Партизан је почетком трећег квартала направио 5:0 и дошао до максимални 51:40. После тајм аута Дејана Радоњића, црвено-бели су стабилизовали мало игру, дошли су до неколико добрих одбрана, а у нападу су јако тешко долазили до отворених ситуација. Ипак, после серије од 11:2 дошли су 53:51 после тројке Давидовца.

Као и Црвена звезда, и Партизан је убрзо стабилизовао игру и није дозволио преокрет, а после тројке Томаса имао је 58:53. Могао је са тим резултатом миниму да оде на одмор после трећег периода, али је Перкинс направио велику грешку после које је Џордан Лојд дошао до слободних бацања и поставио је после 30 минута резултат 58:55.

Четврти период почео је поново серијом Партизана од 5:0, а Црвену звезду је игру вратио Дејан Давидовац са две 2 плус 1 ситуације. Виђено је распуцавање са обе стране, где су неколико напада заредом и једни и други били прецизни и ушло се са 68:66 за Партизан на 6 минута пре краја. Поново се ушло у тврд период меча, а екипа Дејана Радоњића долази и до првог вођства после тројке Џордана Лојда 71:70.

Од тог тренутка се играло кош за кош. Напади су били статични, и кошеви су се тражили из индивидуалних решења.

Партизан је у последњих 45 секунди уша са поеном минуса, и после напада и серије офанзивних скокова, Томас са линије пенала доводи црно-беле у вођство 78:77.

Остале су 22 секунде Црвеној звезди за напад, а Јарамаз на 8 секунди пре краја прави фаул на Давидовцу, што је био његов пети фаул. Давидовац је био оба пута прецизан и Партизан је имао напад до краја.