Zvezda nakon preokreta u finalu Kupa Koraća

Košarkaši Crvene zvezde plasiralli su se u finale Kupa Radivoja Koraća, pošto su u odličnom polufinalu igranom u Novom Sadu savladali Partizan (79:78).

Košarka 13.02.2021 | 23:22

Protivnik Crvene zvezde u borbi za Žućkovu levicu, u nedelju od 21 sat je ekipa Mege, koja je u prvom polufinalu savladala Vojvodinu 82:75.

Prvo poluvreme je u proteklo u znaku Partizana. Šut crno-beje funkcionisao savršeno, Pejdž i Jaramaz su zajedno za tri šutirali 5/7 (Pejdž 3/3, Jaramaz 2/4).

Sa druge strane Crvena zvezda je u napadu polagala snage u Džordana Lojda koji je postigao 15 poena.

Izabranici trenera uspeli su u jednom trenutku da dođu do 30:28, međutim Partizan je vrlo brzo serijom podigao na najviših 9 poena prednosti i održavao je prednost. Na kraju prvog poluvremena 46:40 za Partizan.

Partizan je početkom trećeg kvartala napravio 5:0 i došao do maksimalni 51:40. Posle tajm auta Dejana Radonjića, crveno-beli su stabilizovali malo igru, došli su do nekoliko dobrih odbrana, a u napadu su jako teško dolazili do otvorenih situacija. Ipak, posle serije od 11:2 došli su 53:51 posle trojke Davidovca.

Kao i Crvena zvezda, i Partizan je ubrzo stabilizovao igru i nije dozvolio preokret, a posle trojke Tomasa imao je 58:53. Mogao je sa tim rezultatom minimu da ode na odmor posle trećeg perioda, ali je Perkins napravio veliku grešku posle koje je Džordan Lojd došao do slobodnih bacanja i postavio je posle 30 minuta rezultat 58:55.

Četvrti period počeo je ponovo serijom Partizana od 5:0, a Crvenu zvezdu je igru vratio Dejan Davidovac sa dve 2 plus 1 situacije. Viđeno je raspucavanje sa obe strane, gde su nekoliko napada zaredom i jedni i drugi bili precizni i ušlo se sa 68:66 za Partizan na 6 minuta pre kraja. Ponovo se ušlo u tvrd period meča, a ekipa Dejana Radonjića dolazi i do prvog vođstva posle trojke Džordana Lojda 71:70.

Od tog trenutka se igralo koš za koš. Napadi su bili statični, i koševi su se tražili iz individualnih rešenja.

Partizan je u poslednjih 45 sekundi uša sa poenom minusa, i posle napada i serije ofanzivnih skokova, Tomas sa linije penala dovodi crno-bele u vođstvo 78:77.

Ostale su 22 sekunde Crvenoj zvezdi za napad, a Jaramaz na 8 sekundi pre kraja pravi faul na Davidovcu, što je bio njegov peti faul. Davidovac je bio oba puta precizan i Partizan je imao napad do kraja.