Црвена звезда поражена је од Фенербахчеа

Кошаркаши Црвене звезде су поражени на свом паркету од Фенербахчеа са 71:73 у 18. колу Евролиге.

Вијести 07.01.2021 | 20:58

Прво полувријеме је протекло у резултатски изједначеној игри, највећа предност домаћих износила је четири, а гостујуће екипе пет поена, а на велики одмор се отишло са резултатом 39:38.

На почетку треће четвртине било је доста грешака на обје стране, а Црвена звезда је до првих поена дошла тек послије четири минута и 45 секунди, када је Квино Колом погодио уз фаул и затим реализовао слободно бацање.

Црвено-бијели су послије тога изједначили на 44:44 преко Џонија Обрајанта, а изузетно тврд трећи период игре завршен је 14:15, тако да се у посљедњих 10 минута игре ушло са изједначених 53:53.

Посљедња четвртина је почела поенима турског тима, а онд асу Београђани дошли до серије од 7:0 и вођства 60:55, али су играчи Фенера успјели брзо да се врате на поен заостатка.

Посљедња четвртина је почела поенима турског тима, а онд асу Београђани дошли до серије од 7:0 и вођства 60:55, али су играчи Фенера успјели брзо да се врате на поен заостатка.На пет и по минута до краја Огњен Добрић је погодио сва три слободна бацања након што је прекршај направио Марко гудурић, а Звезда је тако дошла до седам поена вишка – 66:59.

Ипак, фенербахче је узвратило серијом 6:0 и то тројком Данила Бартела и двојком Лоренца Брауна те додатним бацањем послије прекршаја Добрића.

Ушло се у неизвјесну завршницу, на 71:71 домаћи нису реализовали напад, промашио је Колом, остало је шест секунди до краја, а Браун је успио да десетинку прије истека времена избаци лопти и погоди за коначних 71:73.