Crvena zvezda poražena je od Fenerbahčea

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi na svom parketu od Fenerbahčea sa 71:73 u 18. kolu Evrolige.

Vijesti 07.01.2021 | 20:58

Prvo poluvrijeme je proteklo u rezultatski izjednačenoj igri, najveća prednost domaćih iznosila je četiri, a gostujuće ekipe pet poena, a na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 39:38.

Na početku treće četvrtine bilo je dosta grešaka na obje strane, a Crvena zvezda je do prvih poena došla tek poslije četiri minuta i 45 sekundi, kada je Kvino Kolom pogodio uz faul i zatim realizovao slobodno bacanje.

Crveno-bijeli su poslije toga izjednačili na 44:44 preko Džonija Obrajanta, a izuzetno tvrd treći period igre završen je 14:15, tako da se u posljednjih 10 minuta igre ušlo sa izjednačenih 53:53.

Posljednja četvrtina je počela poenima turskog tima, a ond asu Beograđani došli do serije od 7:0 i vođstva 60:55, ali su igrači Fenera uspjeli brzo da se vrate na poen zaostatka.

Posljednja četvrtina je počela poenima turskog tima, a ond asu Beograđani došli do serije od 7:0 i vođstva 60:55, ali su igrači Fenera uspjeli brzo da se vrate na poen zaostatka.Na pet i po minuta do kraja Ognjen Dobrić je pogodio sva tri slobodna bacanja nakon što je prekršaj napravio Marko gudurić, a Zvezda je tako došla do sedam poena viška – 66:59.

Ipak, fenerbahče je uzvratilo serijom 6:0 i to trojkom Danila Bartela i dvojkom Lorenca Brauna te dodatnim bacanjem poslije prekršaja Dobrića.

Ušlo se u neizvjesnu završnicu, na 71:71 domaći nisu realizovali napad, promašio je Kolom, ostalo je šest sekundi do kraja, a Braun je uspio da desetinku prije isteka vremena izbaci lopti i pogodi za konačnih 71:73.