Звезда поражена – Жалгирис славио у Београду

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Жалгириса у Београду са 75:69, у мечу 3. кола Евролиге.

Кошарка 13.10.2020 | 21:08

Изабраници Саше Обрадовића прекинули су низ од три тријумфа у свим такмичењима, док је литванска екипа остварила и трећу победу у елити ове сезоне.

Црвено-бели су били у заостатку већи део утакмице, а на крају нису имали снаге да се врате и преокрену.

Домаћи су одлично отворили утакмицу, нарочито у одбрани и врло лако су стекли +7.

Дуго је литванска екипа била на само уводна два поена Григониса, готово до средине првог квартала.

Ипак, мало по мало ситуација се променила у корист гостију, који су били у серији.

Уследио је период у којем су тимови били у егалу, а на тај начин се прва четвртина и завршила, 19:19.

Други квартал је отворен као и први, тројком Џордана Лојда.

Деловало је да су црвено-бели у тим тренуцима повратили ритам, међутим, проблеми на обе стране терена, пре свега са организацијом напада и дефанзивним скокова, наставили су се.

Жалгирис је пред краја стигао до највеће предности у првом делу игре, имали су +7, да би се прво полувреме завршило при резултату 33:39.

Евидентан је био и празан ход у завршници полувремена, када ни једни ни други нису успевали да поентирају.

Црвено-бели нису боље могли да започну друго полувреме.

За само два минута игре, на крилима Дејана Давидовца преокренули су резултат.

Ипак, након неколико минута Жалгирис је консолидовао редове и није допустио домаћима да се одлепе нимало.

Шта више тројкама је поново прешао у вођство, а са предношћу од 62:60 и ушао у последњи квартал.