Zvezda poražena – Žalgiris slavio u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Žalgirisa u Beogradu sa 75:69, u meču 3. kola Evrolige.

Košarka 13.10.2020 | 21:08

Izabranici Saše Obradovića prekinuli su niz od tri trijumfa u svim takmičenjima, dok je litvanska ekipa ostvarila i treću pobedu u eliti ove sezone.

Crveno-beli su bili u zaostatku veći deo utakmice, a na kraju nisu imali snage da se vrate i preokrenu.

Domaći su odlično otvorili utakmicu, naročito u odbrani i vrlo lako su stekli +7.

Dugo je litvanska ekipa bila na samo uvodna dva poena Grigonisa, gotovo do sredine prvog kvartala.

Ipak, malo po malo situacija se promenila u korist gostiju, koji su bili u seriji.

Usledio je period u kojem su timovi bili u egalu, a na taj način se prva četvrtina i završila, 19:19.

Drugi kvartal je otvoren kao i prvi, trojkom Džordana Lojda.

Delovalo je da su crveno-beli u tim trenucima povratili ritam, međutim, problemi na obe strane terena, pre svega sa organizacijom napada i defanzivnim skokova, nastavili su se.

Žalgiris je pred kraja stigao do najveće prednosti u prvom delu igre, imali su +7, da bi se prvo poluvreme završilo pri rezultatu 33:39.

Evidentan je bio i prazan hod u završnici poluvremena, kada ni jedni ni drugi nisu uspevali da poentiraju.

Crveno-beli nisu bolje mogli da započnu drugo poluvreme.

Za samo dva minuta igre, na krilima Dejana Davidovca preokrenuli su rezultat.

Ipak, nakon nekoliko minuta Žalgiris je konsolidovao redove i nije dopustio domaćima da se odlepe nimalo.

Šta više trojkama je ponovo prešao u vođstvo, a sa prednošću od 62:60 i ušao u poslednji kvartal.