Партизан поразио Дарушафаку

Кошаркаши Партизана победили су турску Дарушафаку резултатом 69:57 у четвртом колу Топ 16 фазе Еврокупа.

Кошарка 29.01.2020 | 22:14

Утакмица је почела минутом ћутања у част трагично преминулих Кобија Брајанта и Роберта Арчибалда, а први поени виђени су тек у 2. минуту када је Џони Хамилтон био стрелац.

Партизан је слабо почео меч, Величковић је погодио првих пет поена док је Хамилтон на другој страни био сјајно расположен.

У неколико наврата је Дарушафака стизала до предности од два и више поседа, да би се Партизан успешно враћао у игру, а деоница је окончана поенима Уроша Трифуновића.

Друга четвртина је протекла у правој доминацији Партизана. Гости нису постигли кош читавих 5 минута, а за то време је Немања Гордић уз помоћ Мозлија и Пејџа успео да "запали" Пионир.

Црно-бели су за "трен ока" стигли великих +13, када је на семафору стајало 30:17. Игра се мало успорила, Дарушафака је постигла само 8 поена у овом периоду, а чак 6 у последња два минута и на полувремену је било 35:25 за црно-беле.