Partizan porazio Darušafaku

Košarkaši Partizana pobedili su tursku Darušafaku rezultatom 69:57 u četvrtom kolu Top 16 faze Evrokupa.

Košarka 29.01.2020 | 22:14

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast tragično preminulih Kobija Brajanta i Roberta Arčibalda, a prvi poeni viđeni su tek u 2. minutu kada je Džoni Hamilton bio strelac.

Partizan je slabo počeo meč, Veličković je pogodio prvih pet poena dok je Hamilton na drugoj strani bio sjajno raspoložen.

U nekoliko navrata je Darušafaka stizala do prednosti od dva i više poseda, da bi se Partizan uspešno vraćao u igru, a deonica je okončana poenima Uroša Trifunovića.

Druga četvrtina je protekla u pravoj dominaciji Partizana. Gosti nisu postigli koš čitavih 5 minuta, a za to vreme je Nemanja Gordić uz pomoć Mozlija i Pejdža uspeo da "zapali" Pionir.

Crno-beli su za "tren oka" stigli velikih +13, kada je na semaforu stajalo 30:17. Igra se malo usporila, Darušafaka je postigla samo 8 poena u ovom periodu, a čak 6 u poslednja dva minuta i na poluvremenu je bilo 35:25 za crno-bele.