АБА лига: Црвено-бели прегазили Мегу

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су као гости победили Мегу у Хали спортова "Ранко Жеравица" у последњем мечу 15. кола АБА лиге - 85:103 (18:20, 25:29, 19:32, 23:22).

Кошарка 13.01.2020 | 18:58

Регионални шампион је овим тријумфом стигао до деобе четвртог места са ФМП-ом, јер обе екипе имају учинак 9-6. Уједно, Звезда је Мегу закуцала за дно табеле, јер је тиму тренера Дејана Милојевића ово био 12. пораз, уз само три победе.

Домаћин је парирао фаворизованој Звезди у првом полувремену, иако су гости све време били у вођству, али Мега је држала прикључак.

А онда су у трећој деоници црвено-бели додали гас и буквално прегазили ривала. На полувремену је било 43:49, а на крају треће четвртине чак 62:81. Последњи период представљао је пуко отаљавање посла.

Међутим, није све вечерас било лепо за црвено-беле, јер се повредио Дејан Давидовац. Њему је страдао скочни зглоб, па је у уводу друге четвртине напустио игру и више се није враћао.

Најбољи у победничком тиму били су Берон и Џенкинс, коме је ово био први наступ од повратка из Америке, са по 17 поена. Двоцифрени је био и Пантер са 13 и Штимац са 12.

Тренер Шакота је дозирао минутажу, па је Браун играо само на почетку.

Најефикаснији на утакмици био је играч Меге Пери са чак 31 поеном, док је Симоновић убацио 18.

За Звезду је овај меч представљао почетак "паклене" недеље, јер у среду и петак има евролигашке изазове са Жалгирисом и Албом, оба у Београду. Шампион ће следећег понедељка дуелом са Цибоном наставити борбу за улазак у плеј-оф АБА лиге.

Мега и у наредном колу има веома тежак посао, јер у суботу гостује Будућности.