ABA liga: Crveno-beli pregazili Megu

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su kao gosti pobedili Megu u Hali sportova "Ranko Žeravica" u poslednjem meču 15. kola ABA lige - 85:103 (18:20, 25:29, 19:32, 23:22).

Košarka 13.01.2020 | 18:58

Regionalni šampion je ovim trijumfom stigao do deobe četvrtog mesta sa FMP-om, jer obe ekipe imaju učinak 9-6. Ujedno, Zvezda je Megu zakucala za dno tabele, jer je timu trenera Dejana Milojevića ovo bio 12. poraz, uz samo tri pobede.

Domaćin je parirao favorizovanoj Zvezdi u prvom poluvremenu, iako su gosti sve vreme bili u vođstvu, ali Mega je držala priključak.

A onda su u trećoj deonici crveno-beli dodali gas i bukvalno pregazili rivala. Na poluvremenu je bilo 43:49, a na kraju treće četvrtine čak 62:81. Poslednji period predstavljao je puko otaljavanje posla.

Međutim, nije sve večeras bilo lepo za crveno-bele, jer se povredio Dejan Davidovac. Njemu je stradao skočni zglob, pa je u uvodu druge četvrtine napustio igru i više se nije vraćao.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Beron i Dženkins, kome je ovo bio prvi nastup od povratka iz Amerike, sa po 17 poena. Dvocifreni je bio i Panter sa 13 i Štimac sa 12.

Trener Šakota je dozirao minutažu, pa je Braun igrao samo na početku.

Najefikasniji na utakmici bio je igrač Mege Peri sa čak 31 poenom, dok je Simonović ubacio 18.

Za Zvezdu je ovaj meč predstavljao početak "paklene" nedelje, jer u sredu i petak ima evroligaške izazove sa Žalgirisom i Albom, oba u Beogradu. Šampion će sledećeg ponedeljka duelom sa Cibonom nastaviti borbu za ulazak u plej-of ABA lige.

Mega i u narednom kolu ima veoma težak posao, jer u subotu gostuje Budućnosti.