Србија испала са Европског првенства

Рукометна селекција Србије поразом од Црне Горе у другом колу групне фазе Европског првенства завршила је то такмичење.

Остали спортови 11.01.2020 | 20:04

Црна Гора је савладала Србију резултатом 22:20 и остала у игри за другу фазу ЕП, а Србију оставила без исте.

Изабраници Ненада Перуничића имали су добру шансу да победе, али је на крају Црна Гора забележила прву победу у историји на европским првенствима (до сада 16 мечева - 1 реми, 15 пораза).

Србија је повела голом Кукића, али је од тог тренутка заиграла доста лоше.

Црна Гора је направила серију, повела са 4:1 и ту предност одржавала у наредних 15 минута.

Србија није могла ништа да одбрани, иако је Тибор Иванишевић био на висини задатка, а Црна Гора је користила све мане наше селекције.

"Орлови" су често поклањали лопте противнику, а чим су тај сегмент игре побољшали дошао је и резултат, па је пред крај првог полувремена било нерешено, 9:9.

До краја полувремена десило се још пар аматерских грешака изабраника Ненада Перуничића, па се на паузу отишло са 11:10 за Црногорце.