Srbija ispala sa Evropskog prvenstva

Rukometna selekcija Srbije porazom od Crne Gore u drugom kolu grupne faze Evropskog prvenstva završila je to takmičenje.

Ostali sportovi 11.01.2020 | 20:04

Crna Gora je savladala Srbiju rezultatom 22:20 i ostala u igri za drugu fazu EP, a Srbiju ostavila bez iste.

Izabranici Nenada Peruničića imali su dobru šansu da pobede, ali je na kraju Crna Gora zabeležila prvu pobedu u istoriji na evropskim prvenstvima (do sada 16 mečeva - 1 remi, 15 poraza).

Srbija je povela golom Kukića, ali je od tog trenutka zaigrala dosta loše.

Crna Gora je napravila seriju, povela sa 4:1 i tu prednost održavala u narednih 15 minuta.

Srbija nije mogla ništa da odbrani, iako je Tibor Ivanišević bio na visini zadatka, a Crna Gora je koristila sve mane naše selekcije.

"Orlovi" su često poklanjali lopte protivniku, a čim su taj segment igre poboljšali došao je i rezultat, pa je pred kraj prvog poluvremena bilo nerešeno, 9:9.

Do kraja poluvremena desilo se još par amaterskih grešaka izabranika Nenada Peruničića, pa se na pauzu otišlo sa 11:10 za Crnogorce.