Партизан савладао Виртус са 99:81

Кошаркаши Партизана сјајно су отворили ТОП 16 фазу Еврокупа. Београђани су на свом паркету убједљиво савладали Виртус из Болоње 99:81 и тако остварили важну побједу у групи.

Кошарка 08.01.2020 | 22:01

Били су домаћи кошаркаши веома растрчани, одлични у скоку и прецизни у шуту, тако да италијански тим није имао било какве шансе. Партизан је имао сјајну подршку пуне Арене која их је носила до тријумфа.

Гости су само у првој четвртини били равноправан ривал (26:23). На старту другог дијела услиједила је серија домаћих од 9:0 уз двије тројке и Партизан је отишао на плус 12 (35:23).

Наставили су црно –бијели да кажњавају лошу игру ривала у одбрани, па су „пунили“ кош са свих позиција. Виртус је само на почетку треће четвртине успио да серијом 9:0 смањи заостатак, али је затим услиједила нова серија домаћих на крилима Немање Гордића па је предност отишла до плус 22, чиме је побједник и дефинитивно ријешен.

У посљедњем периоду Партизан је рутински привео меч крају. Најефикаснији у побједничком тиму били су Кори Волден са 23, те Немања Гордић са 22 поена. У пораженом тиму Френк Бејнс је имао 21 поена, а Милош Теодосић 14 поена.