Partizan savladao Virtus sa 99:81

Košarkaši Partizana sjajno su otvorili TOP 16 fazu Evrokupa. Beograđani su na svom parketu ubjedljivo savladali Virtus iz Bolonje 99:81 i tako ostvarili važnu pobjedu u grupi.

Košarka 08.01.2020 | 22:01

Bili su domaći košarkaši veoma rastrčani, odlični u skoku i precizni u šutu, tako da italijanski tim nije imao bilo kakve šanse. Partizan je imao sjajnu podršku pune Arene koja ih je nosila do trijumfa.

Gosti su samo u prvoj četvrtini bili ravnopravan rival (26:23). Na startu drugog dijela uslijedila je serija domaćih od 9:0 uz dvije trojke i Partizan je otišao na plus 12 (35:23).

Nastavili su crno –bijeli da kažnjavaju lošu igru rivala u odbrani, pa su „punili“ koš sa svih pozicija. Virtus je samo na početku treće četvrtine uspio da serijom 9:0 smanji zaostatak, ali je zatim uslijedila nova serija domaćih na krilima Nemanje Gordića pa je prednost otišla do plus 22, čime je pobjednik i definitivno riješen.

U posljednjem periodu Partizan je rutinski priveo meč kraju. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Kori Volden sa 23, te Nemanja Gordić sa 22 poena. U poraženom timu Frenk Bejns je imao 21 poena, a Miloš Teodosić 14 poena.