Кошаркаши Денвера убедљиво су славили над ЛА Лејкерсима са 128:104.

Кошарка 23.12.2019 | 09:25

Нагетсе су до шестог тријумфа у низу предводили Пол Милсап са 21 поеном и Гери Херис са 19 и пет асистенција.

Српски репрезентативац Никола Јокић меч је завршио са 18 поена (5/8 из игре), шест скокова и пет асистенција.

У редовима Лејкерса, за које није играо Леброн Џејмс, најбољу партију пружио је Ентони Дејвис са 32 поена и 11 асистенција.

Уз њега је једини двоцифрени био само Кајл Кузма са 16 и то није било довољно да тим из Калифорније избегне трећи узастопни пораз.

Кошаркаши Торонта победили су на свом терену Далас са 110:107 након што су надокнадили заостатак од 30 поена у трећој четвртини што је највећи повратак у историји франшизе.

Кајл Лаури је постигао 32 поена, од чега 20 у сјајној последњој четвртини коју је Торонто добио са 47:21. У петој победи Торонта у низу Крис Буше је додао 21, а Ронди Холис Џеферсон 18 поена.

На другој страни, најефикаснији је био Џален Брунсон са 21 поеном, док је Кристапс Порзингис додао 19 поена и 12 скокова. Српски центар Бобан Марјановић је на терену провео два минута и за то време је уписао један поен и два скока.

Кошаркаши Оклахоме су на свом терену били бољи од Лос Анђелес Клиперса са 118:112.

Шеј Гилџес-Александер је са 32 поена предводио Оклахому до четврте победе у низу, а најбоље су га пратили Денис Шредер са 28 и Стивен Адам са 20 поена.

У екипи Клиперса, која је у другој четвртини имала и 18 поена предности, најефикаснији је био Лу Вилијамс са 22 поена.

Кошаркаши Милвокија забележили су трећу узастопну победу, пошто су прошле ноћи на свом терену били бољи од Индијане са 117:89.

Весли Метјуз је са 19 поена био најефикаснији у победничком тиму, док је Јанис Адетокунбо уписао 18 поена, 19 скокова и девет асистенција. У редовима Индијане најбољи је био Доманатас Сабонис са 19 поена и 18 скокова.

Џејсон Тејтум је са 39 поена и 12 скокова водио Бостон до тријумфа против Шарлота са 119:93. Њега је најбоље пратио Кемба Вокер са 23 поена, док је у пораженом тиму најефикаснији био Девонте Грејем са 23 поена и десет асистенција.

Ово је била трећа победа у низу Селтикса, седма у последњих девет мечева, док је Шарлот уписао и четврти пораз у последњих пет утакмица.