Бивши звездаши разбили Партизан у Љубљани

Кошаркаши Партизана изгубили су од Цедевита Олимпије у Љубљани у дербију четвртог кола АБА лиге - 85:69 (24:21, 19:18, 15:18, 27:12).

Кошарка 26.10.2019 | 20:18
Црно-бели сада имају половичан учинак у регионалној лиги (2-2), док је Цедевита Олимпија и даље на максималном учинку.

Тим Андрее Тринкијерија је оба пораза доживео у Словенији. После неуспеха против Приморске у Копру, сада је оружје положио и у дворани "Стожице" у Љубљани.

Црно-бели су и данас имали подршку навијача са трибина, али им ни то није помогло да спрече пораз.

Цедевита Олимпија се реванширала Партизану, који је био бољи у финалу АБА Суперкупа у Загребу у уводу ове сезоне.

У првом полувремену се водила изједначена борба, а у другом је домаћин све време био у вођству. Истина, током треће деонице Партизан није дозволио ривалу да се "одлепи", али није имао механизам да заустави налет Цедевита Олимпије у последњој четвртини, коју је Марко Симоновић отворио тројкама, а судбину црно-белих запечатио Мајк Цирбес са неколико везаних кошева.

Када се дода и запажена рола Јаке Блажича, може се рећи да су Партизану пресудили бивши кошаркаши Црвене звезде.

Како се меч ближио крају, разлика је расла, па је на крају Цедевита Олимпија нанела убедљив пораз Партизану.

Симоновић и Коди Милер-Мекинтајер су дали по 15 поена, с тим да је Американац имао и седам асистенција, Андрија Стипановић је додао 14 поена, Цирбес 13, а Немац је забележио и пет скокова, Блажич је убацио 11...

Немања Гордић са 13 поена, Кори Волден са 11 и Маркус Пејџ са десет били су једини двоцифрени код Партизана.

Црно-бели у среду гостују Лиможу у петом колу Еврокупа, а у суботу у АБА лиги дочекују ФМП.

Цедевита Олимпији следе два гостовања, Хувентуду и Морнару.