Јокићев "дабл-дабл", Гудурић и Бјелица солидни, Богдан подбацио!

Јокић стартовао дабл-даблом, Ирвинг 50 комада, али џаба, Дончић "покидао"! Много занимљивих дуела виђено је друге вечери у новој сезони НБА лиге.

Кошарка 24.10.2019 | 12:45
Екипа Денвера нову сезону НБА лиге започела је победом. На гостовању је савладан Портланд - 108:100.

Српски репрезентативац Никола Јокић показао је већ у првом мечу зашто је вођа екипе и постигао је "дабл-дабл" учинак.

Био је најефикаснији у свом тиму са 20 поена и 13 скокова, уз две асистенције за 24 минута проведених у игри.

Те бројке не показују колико је "Јокер" био сјајан када је било најважније, јер је почео утакмицу са три личне грешке за неколико уводних минута на паркету. Потом је одмарао до завршнице и у последњем кварталу "окренуо" меч и убацио 16 поена.

Са њим на терену, Денвер је последњу четвртину добио резултатом 35:26.

Вил Бартон додао је 19, од чега 11 са линије пенала, а Џамал Мареј завршио је меч са 14 погодака, пет скокова и шест асистенција.

Ударна игла Портланда био је Дамијан Лилард са 32 поена, уз осам асистенција, док је новајлија из Мајамија Хасан Вајтсајд убацио 16 поена уз чак 19 скокова.

Солидан деби у најјачој лиги света имао је Марко Гудурић. Он је у поразу Мемфиса у Мајамију (120:101) учествовао са девет поена. За 24 минута проведених у игри имао је и по две асистенције и скока.

Погледајте његов деби.

Прошле ноћи изгубио је и Сакраменто и такође је стартовао неуспехом на гостовању Финиксу - 95:124.

Санси су у трећој четвртини "додали гас", а онда у последњој дотукли ривала и то пошто су постигли дупло више поена - 38:19. Друго полувреме домаћини су добили резултатом 70:36.

Девин Букер предводио је Финикс са 22 поготка и 10 асистенција, Кели Обре забележио је поен мање, а Деандре Ејтон у победу је "уградио" 18 погодака, уз 11 скокова.

У екипи Кингса српски играчи остварили су скроман учинак.

Немања Бјелица уписао је пет поена, имао четири ухваћене лопте, уз две асистенције и украдене за нешто више од 20 минута на паркету, док је Богдан Богдановић постигао само два поена. Он је имао шут из игре 1/10 (за три 0/3), а за 22 минута у игри нотирао је и по два скока и асистенције, уз једну изгубљену лопту.

Најбољи у редовима Сакрамента био је Бади Хилд са 28 поена.

Кајри Ирвинг је на првом мечу за свој нови тим - Бруклин, потврдио да су Нетси његовим ангажовањем направили одличан посао. Ипак, упркос сјајној партији, његов тим није славио.

Ирвинг је на мечу против Минесоте постигао чак 50 поена, имао осам скокова, седам асистенција, уз блокаду, али је Бруклин поражен у продужетку - 127:126.

Сјајни плејмејкер је у финишу регуларног дела меча тројком обезбедио предност Нетсима (115:112), коју нису успели да је сачувају, а онда је у продужетку промашио шут за победу.

У екипи Минесоте најефикаснији је био Карл Ентони Таунс са 36 погодака и 14 скокова.

Екипа Даласа отворила је сезону победом. Били су бољи од Вашингтона резултатом 108:100. Најбољи у победничком тиму био је Лука Дончић, који је за нешто више од пола сата игре приказао сав квалитет који поседује.

Словенац је постигао 34 поена (шут за три 4/9), имао је девет скокова, три асистенције, две украдене лопте, уз шест изгубљених за 33 минута проведених на паркету.

Одличну подршку дао му је Кристапс Порзингис који је постигао 23 поена.

Српски репрезентативац Бобан Марјановић испратио је меч са клупе, јер није добио прилику да заигра.

Код гостију из Вашингтона истакли су се Бредли Бил са 19 поена, уз девет асистенција, док су Томас Брајант и Руи Хачимура уписали по 14 погодака и укупно 21 скок.