Jokićev "dabl-dabl", Gudurić i Bjelica solidni, Bogdan podbacio!

Jokić startovao dabl-dablom, Irving 50 komada, ali džaba, Dončić "pokidao"! Mnogo zanimljivih duela viđeno je druge večeri u novoj sezoni NBA lige.

Košarka 24.10.2019 | 12:45
Ekipa Denvera novu sezonu NBA lige započela je pobedom. Na gostovanju je savladan Portland - 108:100.

Srpski reprezentativac Nikola Jokić pokazao je već u prvom meču zašto je vođa ekipe i postigao je "dabl-dabl" učinak.

Bio je najefikasniji u svom timu sa 20 poena i 13 skokova, uz dve asistencije za 24 minuta provedenih u igri.

Te brojke ne pokazuju koliko je "Joker" bio sjajan kada je bilo najvažnije, jer je počeo utakmicu sa tri lične greške za nekoliko uvodnih minuta na parketu. Potom je odmarao do završnice i u poslednjem kvartalu "okrenuo" meč i ubacio 16 poena.

Sa njim na terenu, Denver je poslednju četvrtinu dobio rezultatom 35:26.

Vil Barton dodao je 19, od čega 11 sa linije penala, a Džamal Marej završio je meč sa 14 pogodaka, pet skokova i šest asistencija.

Udarna igla Portlanda bio je Damijan Lilard sa 32 poena, uz osam asistencija, dok je novajlija iz Majamija Hasan Vajtsajd ubacio 16 poena uz čak 19 skokova.

Solidan debi u najjačoj ligi sveta imao je Marko Gudurić. On je u porazu Memfisa u Majamiju (120:101) učestvovao sa devet poena. Za 24 minuta provedenih u igri imao je i po dve asistencije i skoka.

Pogledajte njegov debi.

Prošle noći izgubio je i Sakramento i takođe je startovao neuspehom na gostovanju Finiksu - 95:124.

Sansi su u trećoj četvrtini "dodali gas", a onda u poslednjoj dotukli rivala i to pošto su postigli duplo više poena - 38:19. Drugo poluvreme domaćini su dobili rezultatom 70:36.

Devin Buker predvodio je Finiks sa 22 pogotka i 10 asistencija, Keli Obre zabeležio je poen manje, a Deandre Ejton u pobedu je "ugradio" 18 pogodaka, uz 11 skokova.

U ekipi Kingsa srpski igrači ostvarili su skroman učinak.

Nemanja Bjelica upisao je pet poena, imao četiri uhvaćene lopte, uz dve asistencije i ukradene za nešto više od 20 minuta na parketu, dok je Bogdan Bogdanović postigao samo dva poena. On je imao šut iz igre 1/10 (za tri 0/3), a za 22 minuta u igri notirao je i po dva skoka i asistencije, uz jednu izgubljenu loptu.

Najbolji u redovima Sakramenta bio je Badi Hild sa 28 poena.

Kajri Irving je na prvom meču za svoj novi tim - Bruklin, potvrdio da su Netsi njegovim angažovanjem napravili odličan posao. Ipak, uprkos sjajnoj partiji, njegov tim nije slavio.

Irving je na meču protiv Minesote postigao čak 50 poena, imao osam skokova, sedam asistencija, uz blokadu, ali je Bruklin poražen u produžetku - 127:126.

Sjajni plejmejker je u finišu regularnog dela meča trojkom obezbedio prednost Netsima (115:112), koju nisu uspeli da je sačuvaju, a onda je u produžetku promašio šut za pobedu.

U ekipi Minesote najefikasniji je bio Karl Entoni Tauns sa 36 pogodaka i 14 skokova.

Ekipa Dalasa otvorila je sezonu pobedom. Bili su bolji od Vašingtona rezultatom 108:100. Najbolji u pobedničkom timu bio je Luka Dončić, koji je za nešto više od pola sata igre prikazao sav kvalitet koji poseduje.

Slovenac je postigao 34 poena (šut za tri 4/9), imao je devet skokova, tri asistencije, dve ukradene lopte, uz šest izgubljenih za 33 minuta provedenih na parketu.

Odličnu podršku dao mu je Kristaps Porzingis koji je postigao 23 poena.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović ispratio je meč sa klupe, jer nije dobio priliku da zaigra.

Kod gostiju iz Vašingtona istakli su se Bredli Bil sa 19 poena, uz devet asistencija, dok su Tomas Brajant i Rui Hačimura upisali po 14 pogodaka i ukupno 21 skok.